Horoskop indiański

Indianie od dawien dawna żyli blisko natury i w zgodzie z nią. Obserwowali jej dzieła, uczyli się mechanizmów ich działania i wyciągali z nich daleko idące wnioski dla ludzkiego życia. Przede wszystkim zauważyli, że naszym życiem rządzą cztery żywioły. Ogień ich zdaniem rządzi światem duchowym, jest odpowiedzialny za nasze życiowe siły i za wolę działania. Powietrze wpływa na naszą zdolność myślenia, rozum, umiejętność prowadzenia interesów. Decyduje ono także o tym, jak zmienny jest nasz charakter, a co za tym idzie, jak burzliwe będą koleje naszego życia. Ziemia wpływa na nasze sprawy materialne, dzięki niej możemy zbudować stabilne, uporządkowane życie. Z kolei woda związana jest ze sferą duchową: z umiejętnością okazywania pozytywnych i negatywnych emocji i uczuć oraz osiągnięcia wewnętrznej równowagi i harmonii. Indianie uważali zatem, że żywioły rządzą naszym życiem nie tylko w sferze fizycznej, zewnętrznej, ale że to rządzenie wkracza także w przestrzeń psychiczną, wewnętrzną. Sformułowali zatem tezę, że każdemu z nas przypisany jest jeden z tych żywiołów i że to, o który z nich chodzi ma decydujący wpływ na nasze zachowanie, charakter, związki, które tworzymy z dorosłym życiu.

Horoskop partnerski

Horoskop partnerski indiański to jednak nie tylko przyporządkowanie jednemu z czterech żywiołów, ale również znakom zodiaku. W horoskopie Indian w miejsce naszych tradycyjnych znaków mamy tak zwany krąg zwierzyńcowy, zwany inaczej dwunastoma zwierzętami horoskopu indiańskiego. Tak jak w naszym horoskopie pojawia się dwanaście znaków, tak i w horoskopie indiańskim jest ich tyle samo. Tyle tylko że składają się, jak sama nazwa wskazuje, z samych zwierzątek. Znaki horoskopu indiańskiego, to odpowiednio: sokół, bóbr, jeleń, dzięcioł, łosoś, niedźwiedź, kruk, wąż, sowa, gęś, wydra i wilk. Dlaczego takie zwierzęta a nie inne? Najprawdopodobniej – tak się powszechnie uważa – Indianie wybrali te stworzenia, które mogli swobodnie obserwować i których zachowania mogli doskonale wybadać. Przypisanie do danego zwierzęcia łączy się bowiem w horoskopie indiańskim z przejęciem przez nas cech, które Indianie uważali za charakterystyczne dla zachowania danego zwierzęcia.

Indianie byli nie tylko doskonałymi przyrodnikami i zoologami, ale także astrologami. Właśnie dzięki astrologii indiańskiej ich horoskop jest tak skrupulatny i pewny. Możemy mu więc z całą pewnością zaufać. Coraz popularniejsze jest ostatnio stawianie horoskopu indiańskiego dla dziecka. Niektóre pary, planując posiadanie potomka (czy to pierwszego, czy to kolejnego), posiłkują się horoskopem indiańskim. W tym celu sprawdzają zatem, jakiemu przedziałowi czasowemu patronuje dane zwierzę i jakie cechy charakteru uwarunkuje urodzenie się „pod” danym zwierzęciem. Sokół opiekuje się więc osobami urodzonymi od 21 marca do 20 kwietnia; Bóbr – od 21 kwietnia do 21 maja; Jeleń – od 22 maja do 21 czerwca; Dzięcioł – od 22 czerwca do 22 lipca; Łosoś – od 23 lipca do 23 sierpnia; Niedźwiedź – od 24 sierpnia do 23 września; Kruk – od 24 września do 23 października; Wąż – od 24 października do 22 listopada; Sowa – od 23 listopada do 21 grudnia; Gęś – od 22 grudnia do 20 stycznia; Wydra – od 21 stycznia do 18 lutego; Wilk – od 19 lutego do 20 marca. Do znaków związanych z ogniem należą, zdaniem horoskopu indiańskiego, Sokół, Łosoś, Sowa; do znaków ziemskich: Bóbr, Niedźwiedź, Gęś; do znaków wodnych: Dzięcioł, Wąż, Wilk; a do znaków powietrza: Jeleń, Kruk, Wydra. Wystarczy tylko sprawdzić, jakie cechy charakteru odpowiadają poszczególnych znakom zwierzęcym, z jakimi znakami będzie im się dobrze dogadywać, a z jakimi nie uda im się w żaden sposób stworzyć niczego konstruktywnego i… gotowe. W zgodzie z horoskopem indiańskim możecie także zaplanować zawód swego przyszłego potomka: każdemu zwierzęcemu znakowi odpowiada bowiem określony wykaz zawodów, w których będą się ona dobrze czuły i w wykonywaniu których będą mistrzami.
Nie musicie oczywiście planować posiadania dziecka, by móc skorzystać z horoskopu Indian. Jeżeli wiecie, jakim jesteście stworzeniem w ich horoskopie, możecie dowiedzieć się o sobie więcej; odkryć, jakie związki (z osobami spod jakich znaków) mają szansę powodzenia, a jakie z pewnością się nie udadzą. Możecie również uratować swoją karierę zawodową: być może źle Wam idzie w pracy dlatego tylko, że wybraliście nieodpowiedni dla Waszego znaku zawód.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.